top of page

Permanentní makeup

Permanentní make-up je metoda dočasného líčení, při které se do horní vrstvy pokožky vtetují přírodní (organická nebo anorganická) barviva. Lze tak upravit velikost, hustotu i šířku obočí nebo dotetovat chybějící části. Oči zvýraznit oční linkou nebo můžeme docílit zlepšení tvaru rtů, či potlačit jejich asymetrii. Permanentní makeup oceníte v situacích, kdy nestíháte nebo není vhodné se líčit. Permanentní makeup působí jako podkres nebo náhrada klasického líčení.
 

Permanentní makeup vydrží cca 1-3 roky do úplného vymizení. Rozdíl mezi permanentem a tetováním je nejen v hloubce implantace pigmentu, ale hlavně v použitých barvách. Po roce doporučuji pigment doplňovat pro stálost perfektního vzhledu permanentního makeupu. Na výdrži nebo naopak blednutí má vliv životní styl, časté opalování, mastnota pokožky a mnoho dalších faktorů.

V salonu Dee kosmetika pracujeme výhradně s pigmenty nejvyšší třídy zn. Biotek. 

Permanentní makeup doporučuji jako dvoufázový úkon, po první aplikaci je většinou potřeba korekce, při které se do pokožky doplní pigment pro rovnoměrný a celkově perfektní efekt mikropigmentace pokožky. Korekce se provádí 4-6  týdnů po první aplikaci.

V salonu používáme při tetování anestetika pro minimalizaci bolesti.​

Vždy před tetováním probíhá konzultace barvy a tvaru.

 

Kontraindikace:

- HIV, žloutenka

- Užívání léků: acylpyrin nebo jiné léky na tzv. ředění krve, kortikoidy, aktuálně užívaná antibiotika, retinoidy (derivát vitaminu A, léky na léčbu akné), homeopatika

- Alergie na anestetika nebo latex

- Diabetes, poruchy imunity, dekompenzovaná porucha činnosti štítné žlázy, nachlazení včetně rýmy a kašle, opary, kožní záněty, ostatní  infekční onemocnění

- Těhotenství a kojení

- Čerstvě aplikovaný botox či výplně (min 14 dní po aplikaci)

 - Antibiotika (min 14 dní po aplikaci)​

 

bottom of page